Міністерство Туризму Домініканської Республіки

Міністерство Туризму Домініканської Республіки

Повідомлення від міністра туризму

05.03.2022 (технічний переклад)

   Уряд оголошує конкретні заходи, які гарантують житло, їжу та здоров’я українцям в Домініканській Республіці. 

   Міністр Туризму Девід Колладо (David Collado Morales https://www.mitur.gob.do/despacho/) повторює, що ці громадяни не будуть покинутими!

  В Санто-Домінго уряд Домінікани оголосив про низку заходів, які гарантують проживання, харчування, місцеві та міжнародні перевезення та телекомунікації українцям, які застрягли в країні внаслідок збройного конфлікту, який переживає їхня країна.

  Під час засідання у п’ятницю Кабмін встановив конкретні короткострокові дії щодо врегулювання ситуації мешканців України, які займалися туризмом у Домініканській Республіці, на момент початку збройного конфлікту в цій країні.

   В результаті зусиль були надані вільні номери в Пуерто-Плата, де готелі будуть надавати безкоштовне розміщення протягом 15 днів для мешканців України, які відвідують Домініканську Республіку в період з 1 січня 2022 року до березня місяця. 2022 рік.

    Ця ставка покриває витрати на харчування та проживання й покриватиметься урядом Домінікани через Міністерство туризму.

   Для тих, хто перебуває в готелях протягом 48-годинного періоду, який розпочався 28 лютого, під час засідання Кабінету міністрів туризму, ASONAHORES буде разом з готелями координувати процеси трансферу від поточного готелю до готелів, визначених у Пуерто-Плата.  включаючи транспортні витрати.  Ці трансфери відбуватимуться з 4 по 6 березня, і протягом цього періоду, який розпочався 3 березня, готелі, в яких вони зупиняться, застосовуватимуть ставку солідарності, яку оплачуватиме уряд Домінікани через Міністерство туризму.

Через 15 днів відвідувачів, які не змогли виїхати з Домініканської Республіки, перевезуть в Олімпійське селище та інші притулки, де вони отримають житло та харчування через дешеві їдальні.

В рамках заходів також було погоджено, що Українцям, у яких є родичі або інші засоби проживання за кордоном, авіакомпанія TUI взяла на себе координацію та покриття витрат на гуманітарні рейси для здійснення пересадок у ближчі до України країни, а також трансфер готель-аеропорт.  Ця туристична авіакомпанія також може частково або повністю оплатити ваше тимчасове перебування в країні.

Крім того, ведуться переговори з іншими авіакомпаніями та туроператорами щодо розширення варіантів вильотів. Аналогічно влада аеропорту надає авіакомпаніям зручності з метою прискорення таких пересадок.

Для цих резидентів України, які перебувають у країні протягом зазначеного вище періоду, Головне управління міграції продовжить термін дії туристичної картки на 30 днів безкоштовно.

Для тих відвідувачів, які перебувають у Домініканській Республіці та які зупиняються в інших місцях, інакших від готелів, і які в’їхали в країну з 1 січня 2022 року, вони повинні звернутися до Управління туристичними дестинаціями Міністерства туризму, де їхній статус у Домініканській Республіці буде підтверджено попереднім списком, і якщо вони відповідатимуть вимогам, вони будуть переведені до житла, визначеного урядом для цих цілей.

Після оголошення заходів міністр туризму Девід Колладо підтвердив, що Домініканська держава зберігає тверду позицію солідарності з жителями України, які перебувають у Домініканській Республіці.

«Більшість із цих відвідувачів довіряли туристичній привабливості та безпеці, яку Домініканська Республіка пропонує для відпочинку зі своїми сім’ями, і тепер вони повинні відчувати однакову впевненість у тому, що країна реалізує короткострокові та середньострокові рішення для їхньої ситуації», – сказав Колладо.

Наразі 1342 українці проживають у готелях, 402 – в інших місцях.

Важливо зазначити, що ті громадяни України, які проживають в Домініканській Республіці, з тимчасовим або постійним статусом, не підпадають під це рішення і повинні дотримуватися процедур, встановлених у Домініканському законодавстві.

Фонд допомоги Україні від Почесного Консула України в Домініканській республіці
Ілони Олександрівни
Долучитися в telegram

+1(809)712-9995